Rosmosevej 63 i Hvidovre er solgt for 10.130.000 - se køberen og 4 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Hvidovre og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Hvidovre følger boligmarkedet i og omkring Hvidovre. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Rosmosevej 63 solgt for 10.130.000 kr.

Boligen overtages af Morten Rasmussen og Pia Leis Jørgensen den 22. april. Køberen har betalt 10.130.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 46.045 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.016.500 og boligen er derfor handlet til 897% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 220 kvm. og er opført i 2019. Grunden er på 804 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Hvidovre

Pagteroldvej 9 solgt for 6.250.000 kr.

Boligen overtages af Maia Fratus og Markus Mann den 19. maj. Køberen har betalt 6.250.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 57.870 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 3.279.000 og boligen er derfor handlet til 91% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 108 kvm. og er opført i 1927. Grunden er på 680 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Hvidovre - Alexander Holm

Baunebakkevej 4, 1. tv solgt for 3.100.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 22. april. Køberen har betalt 3.100.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 40.260 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 210% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 2 værelser på i alt 77 kvm. og er opført i 1930.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Hvidovre

Bolystvej 1B, 1. tv solgt for 2.995.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 11. maj. Køberen har betalt 2.995.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 44.044 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 200% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 2 værelser på i alt 68 kvm. og er opført i 1987. Grunden er på 4.283 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Hvidovre - Alexander Holm

Rebæk Søpark 3, 14. 1401 solgt for 2.545.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 12. maj. Køberen har betalt 2.545.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 36.884 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 700.000 og boligen er derfor handlet til 264% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 2 værelser på i alt 69 kvm. og er opført i 1972. Grunden er på 4.517 kvm.

Boligen er solgt af Boligbutikken

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk